Buty ze skóry należą do najbardziej wytrzymałych i najtrwalszych butów, jakie można znaleźć w sklepach. Ponadto są również bardzo ładne i pasują do większości stylizacji. Jednak skóra, jako materiał naturalny wymaga bardzo dużej uwagi w kwestii pielęgnacji. Dlatego warto wiedzieć jak pielęgnować buty ze skóry aby posłużyły nam przez wiele lat w dobrej kondycji.

Przechowywanie

Buty ze skóry muszą być przechowywane w odpowiednich warunkach. Przede wszystkim, należy dbać o to, aby się nie pogniotły i nie zmieniły swego kształtu. Zwłaszcza kozaki skórzane mogą być problematyczne. Rzucone byle jak i przygniecione innymi butami stracą kształt, który będzie bardzo trudno odzyskać. Nie powinny także leżeć w miejscu, gdzie będą narażone na dużą wilgoć oraz na palące słońce. Najlepszym sposobem na ich przechowywanie będzie przechowywanie ich w pudełkach. Po kupnie butów nie wyrzucaj pudełek, tylko zachowaj je w szafie i w chwili, kiedy będziesz potrzebować schować je na jakiś czas, to po prostu umieść je w pudełku i z głowy. Jest to najlepsze z możliwych rozwiązań z wielu powodów. Po pierwsze są zabezpieczone przed zgnieceniami, nie są narażone na żadne czynniki zewnętrzne a do tego, pozwala Ci to zachować należyty porządek. Same pozytywy.

Czyszczenie

Buty skórzane wymagają także cierpliwości i umiejętności w czyszczeniu. Bardzo istotne jest to, aby umiejętnie je czyścić z użyciem wyłącznie przewidzianych do tego środków. Absolutnie nie wolno być tego typu obuwia środkami, które nie są do tego przeznaczone. Buty powinny być myte za pomocą specjalnych środków do czyszczenia skóry, miękkiej ściereczki i ewentualnie wody. Tylko w ten sposób zapewnisz im długie życie. Niestety, takich środków pielęgnacyjnych wymagają buty skórzane. Sklep, w którym kupujesz takie obuwie, powinien również mieć w swojej ofercie takie właśnie środki, które pozwalają na dokładnie, szybkie i bezpieczne mycie.

Sklep z butami skórzanymi to także miejsce, w którym znajdziesz specjalistów znających się dobrze na obuwiu. Są to ludzie, którzy pomogą ci w odpowiedzi na ważne pytania dotyczące tych konkretnych typów obuwia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *